טיפול בקבלה ומחויבות (ACT) למנתחי'ות התנהגות

מועד הקורס יפורסם בקרוב

קורס מעמיק למנתחי'ות התנהגות וסטודנטים'ות בתחום, המשלב בין ידע תיאורטי, מחקרי ומעשי, במהלכו נציג מהו אימון בקבלה ומחויבות (ACT) ואת היישומים הקליניים שלו בעבודת מנתח'ת ההתנהגות עם ילדים ומבוגרים, בעלי התפתחות תקינה ובעלי צרכים מיוחדים.

בסדנה מעשית זו יקבלו המשתתפים כלים יישומיים לשימוש באימון בקבלה ומחויבות (Acceptance and Commitment Training). אקט הינה גישה טיפולית המשתייכת לגל השלישי של הטיפולים ההתנהגותיים-קוגניטיביים, שמתמקדת בשינוי התנהגות על ידי הגברת "גמישות פסיכולוגית" – כלומר, הגברת התנהגויות שמקרבות את האדם לעבר מי ומה שחשוב לו, תוך פיתוח "עמידות" ל"הפרעות" הנגרמות על ידי ארועים פרטיים. 

 

ניתן להעזר בגישה במגוון הקשרים בהם פועלים מנתחי התנהגות. לדוגמא- אקט מאפשר לבצע הערכה תפקודית (functional assessment) של הקשיים שגורמים לבעיות היישום של המונחים שלנו (מטופלים, הורים, צוותים חינוכיים ומטפלים אחרים), ולהציע תכנית התערבות שתגביר את מהימנות היישום ושיתוף הפעולה שלהם. יתרה מכך, אקט הינו כלי טיפולי עוצמתי, שמאפשר למנתחי התנהגות לעבוד עם המטופלים שלהם על התנהגויות שלא ניתן לראותן - הכוונה לרגשות, למחשבות, לדאגות, לרצונות, לחלומות, לפחדים - לכל אותן התנהגויות ורבאליות פנימיות שלא ניתן לראות על פני השטח, אולם בעלות השפעה אדירה על ההתנהגות הנצפית של האדם, ועל הרווחה הנפשית שלו. 

תכני הקורס:

  • הכרות עם הרקע לצמיחת ACT – הגל הראשון (ABA) והשני (CBT) בפסיכולוגיה התנהגותית-קוגניטיבית, והתאוריה שעומדת בבסיס מודל האקט - תאוריית מסגור הזיקות (RFT - Relational Frame Theory).

  • הכרות והבנה מעמיקה של מודל ה-ACT ומשושה הגמישות על כל חלקיו: קבלה, הפרדה קוגניטיבית, קשיבות, עצמי גמיש, זיהוי ערכים והתנהגות מחויבת.

  • הכרות עם כלים טיפוליים בעבודה עם ACT – המטריקס, נקודת הבחירה, מטאפורות ותרגולים חווייתיים.

  • שימוש במודל ה-ACT בעבודת מנתח/ת ההתנהגות – המחשה והדגמה לאופני העבודה עם המודל בעבודה התנהגותית עם ילדים, הורים וצוותים חינוכיים. נדגים כיצד ניתן להשתמש במודל הן בעבודה פרטנית (עם ילד, הורה, מורה) והן בעבודה קבוצתית (לדוגמא עם כיתה, עם משפחה או עם צוות חדר מורים).

חשוב לדעת:

  • 4 מפגשים, כל אחד 3 שעות (סה"כ 15 שעות אקדמיות). מועדי הקורס יפורסמו בקרוב.

  • הקורס הינו מקוון - המפגשים יערכו דרך ה-ZOOM. מומלץ להגיע ולהשתתף במפגשים.

  • הקלטות המפגשים ישלחו למחרת המפגש ויישארו זמינות לצפייה למשך חודש לאחר סיום הקורס.

  • מוסמכי בורד BCBA ו-BCaBA יהיו זכאים ל-12 נקודות השכלה מסוג 2.

  • מחיר מלא: 700 ש"ח. הנחת רישום מוקדם של 10%. 

  • הקורס מוצע בהנחה מיוחדת של 15% ללקוחות החוזרים והאהובים שלנו, שהשתתפו בשלושה אירועים ומעלה. לקבלת ההנחה אנא פנו אלינו במייל ל: office@israelaba.com בציון שם הקורס המבוקש.

מספרים על הקורס

הי קרין,

היה מעניין מאוד, את תמיד מעבירה כל הרצאה שלך מתוך אהבה גדולה לתחום, יש לך המון ידע ונסיון ומעבירה תחושה שהכל בסדר, הכל לגיטימי ולכולם זה יועיל וכולם יכולים.

התחברתי מאוד למודל הזה, מרגישה שזה נוגע בחלקים שבתחום ניתוח ההתנהגות לא נגעתי קודם...

תודה היה ממש מלמד, מחכים ומשמעותי.

א', מנתחת התנהגות, בוגרת הקורס אקט למנתחי התנהגות

צרו איתנו קשר

-מוזמנים לכתוב לנו

office@israelaba.com
להתקשר ל: 054-5347114
או פשוט למלא את הפרטים בתיבה

© המרכז לניתוח התנהגות, ד"ר קרין שטרן, 2019