לפעמים חלומות מתגשמים - על הקמת המרכז לניתוח התנהגות / קרין שטרן


לפעמים חלומות מתגשמים.

"המרכז לניתוח התנהגות" יוצא לדרך

את המרכז הזה אני חולמת כבר הרבה שנים.

חלמתי אותו בכל פעם שראיתי הורים עומדים המומים ומבולבלים לנוכח ההתנהגות של ילדם, מסתכלים מסביב במבוכה ותוהים איך ממשיכים מכאן.

חלמתי אותו בכל פעם שהגעתי לסייע לצוות רב מקצועי או צוות חינוכי שלא ידע מה זה ניתוח התנהגות וכיצד ניתן לעבוד יחד.

חלמתי אותו עם כל מחזור של סטודנטיות וסטודנטים שליוויתי, שיצאו אל השטח ותהו איך יצליחו לשמור על קשר עם הספרות המקצועית ועם הפיתוחים המדעיים במקצוע שלנו, שנמצא בצמיחה מתמדת.

חלמתי אותו בכל פעם שנתקלתי בהתנהלות חובבנית או הרסנית של עסק, ארגון או משרד ממשלתי, וידעתי שהתערבות התנהגותית נכונה תוכל לתרום לעובדים עצמם, למנהלים, ולמקבלי השירות.

חלמתי אותו במשך השנים שעבדתי עם טובי המומחים בארץ ובעולם, וראיתי עד כמה המקצוע שלנו הוא חשוב ומועיל, איזו זכות ניתנה לי לטפל וללמד, וכמה חשוב להעביר את הידע למי שזקוק לו.

את החלום הזה העלתי לראשונה על הכתב לפני כמעט עשור. אז גם הבנתי שיש לי עוד מה ללמוד והחלטתי לנסוע ללמוד מהטובים ביותר. עליתי על מטוס היישר לבולטימור, מרילנד, שם עבדתי וחקרתי במשך מספר שנים באחד המקומות המובילים בעולם לניתוח התנהגות - מכון קנדי קריגר. במקביל למדתי לתואר שני ודוקטורט בפסיכולוגיה קהילתית וחברתית יישומית, התמחות מרתקת וחשובה שלצערי לא קיימת בארץ. בכנות, זו היתה תקופה לא קלה. בעלי, משפחתי, כל חבריי היו בארץ, ואני הייתי צריכה להזכיר לעצמי לא פעם כי מדובר בויתור גדול אך זמני, שישתלם בעתיד.

והנה, העתיד כבר כאן. המרכז קם, ויש לי את העונג לעשות את מה שחלמתי לעשות מאז ומתמיד. יחד איתי צוות של מנחות נפלאות, כל אחת "נבחרה בפינצטה" בזכות היכולת שלה להנהיג שינויים בצורה רכה, אנושית ומכילה, מבלי לוותר לרגע על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר. יחד, אנחנו צומחות, עוזרות, מטפלות, לומדות ומלמדות. יש לנו את העונג לבוא במגע עם מורים, גננות, מנהלים, הורים, מנתחי התנהגות, מטפלים פרא-רפואיים ורפואיים. עם כולם אנחנו מוצאות שפה משותפת, מצליחות להגשים יעדים ולסייע להם לטפח מערכות יחסים מאושרות, בבית ובעבודה.

אני מזמינה אתכם, אלו החולמים כמונו לצמוח, לשנות ולהתפתח, לעקוב אחרינו כאן בבלוג ולהצטרף אלינו לתהליך הבלתי נגמר של הגשמת חלומות.

שלכם,

קרין.