המרכז לניתוח התנהגות הוקם על ידי ד"ר קרין שטרן, מתוך מטרה להפוך את מדע ניתוח ההתנהגות לזמין עבור כל מי שיכול להנות ממנו. זאת מתוך הבנה שחייהם של הורים, מחנכים וילדים רבים היו יכולים להשתנות לטובה, אילו רק היו זוכים לקבל שירותי ניתוח התנהגות מקצועיים ומצויינים.

בכדי להגשים מטרה זו, צוות המרכז עוסק בהנחייה, ייעוץ, הכשרה וליווי המתבססים על עקרונות ניתוח ההתנהגות, וכן מציע תכנים מקצועיים עדכניים ברמה מקצועית גבוהה לקהילת מנתחי ההתנהגות ההולכת וגדלה בארץ.


אנו מאמינים כי השילוב בין תחום מבוסס מדעית ומחקרית, ובין גישה אנושית, מכילה ומכבדת, הינו הדרך היחידה להגיע לתוצאות רצויות וליצור שינוי חיובי בחייהם של המטופלים שלנו, בזמן הקצר ביותר.
הייחוד של המרכז לניתוח התנהגות נובע מתפיסתנו כי הטיפול צריך להתקיים בסביבה הטבעית, איפה שהדברים קורים, תוך מתן ליווי ותמיכה מתמשכים ביישום ההמלצות הטיפוליות.


מנחי המרכז, כולם מוכשרים ובעלי ניסיון עשיר בניתוח התנהגות וכן בעלי רקע ניהולי, טיפולי והדרכתי, פועלים במקצועיות וברגישות על מנת להפוך את חזון המרכז למציאות עבור ילדים, הורים ומחנכים. 

 

ד"ר קרין שטרן
מנתחת התנהגות, ראש המרכז, PhD, BCBA

 

מנתחת התנהגות מוסמכת על ידי הבורד האמריקאי (BCBA), נשואה לגלעד, אמא לנדב ויולי.
 

דוקטור לפסיכולוגיה קהילתית וחברתית יישומית מטעם אוניברסיטת UMBC בארה"ב . בעלת תואר שני בפסיכולוגיה מ-UMBC, וכן בעלת תואר שני בחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף בוגרת לימודי הסמכה בניתוח התנהגות יישומי (ABA) באוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד באוניברסיטת תל אביב.

בנוסף להיותי מנהלת המרכז לניתוח התנהגות, אני מרצה בתכנית התעודה למנתחי התנהגות במכללת סמינר הקיבוצים, וכן מלמדת קורסי יסוד בניתוח התנהגות בתואר ראשון בחינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים.
 

מזה שנים אני עוסקת במתן הדרכות מקצועיות (סופרוויז'ן) למנתחי התנהגות, מנחי הורים ומטפלים, באופן פרטני ובכנסים והשתלמויות מקצועיות. בנוסף אני מדריכה (פרטנית וקבוצתית) הורים וצוותי חינוך בגנים ובבתי ספר.
 

בעברי לימדתי קורסים בתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת UMBC, ארה"ב, ובתכניות ההסמכה למנתחי התנהגות באוניברסיטת תל אביב ובמכללת אור יהודה; ניהלתי גן התפתחותי במחלקה להפרעות האכלה ב-Kennedy Krieger Institute במרילנד, ובמסגרת התפקיד העברתי הדרכות הורים פרטניות וקבוצות הורים והנחתי את הצוותים המקצועיים בהתנהלות עם הילדים המאושפזים במחלקה; הנחתי תכניות התנהגותיות לילדים עם אוטיזם בסביבה ביתית ובגנים תקשורתיים; ופרסמתי מספר מאמרים בג'ורנלים מקצועיים למנתחי התנהגות ולקחתי חלק בכתיבת כתבות וספרים להורים.

 

צוות המרכז

שני בטיט
מנהלת המרכז

נשואה לאלעד, אמא לגאיה ואיתי המדהימים ומעוררי ההשראה, וגם לסקיי הכלבלב החמוד. 

למדתי תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. לאחר התואר ניהלתי מספר תחומים ב-BUYME - סטארטאפ קטן שהתחיל עם 3 עובדים והפך לעסק גדול ומוצלח שמעסיק עשרות עובדים ומשרת קהל רחב של לקוחות. אחרי פרק זה יצאתי לעצמאות וייעצתי בתחום השיווק למגוון ארגונים וחברות.

את האנרגיה שלי הבאתי למרכז לניתוח התנהגות, ואני מאושרת שאני יכולה להשתמש בכישורים העסקיים והשיווקים שלי כדי לקדם מקום שאני מאמינה בו ובבשורה שהוא מביא למשפחות ולילדים במסגרות חינוך. 

אני משקיעה מרץ רב, אהבה וחשיבה בעת הפקת הכנסים, האירועים והסדנאות שלנו, והופכת חלומות קטנים למציאות גדולה מהחיים.

אגב, כמעט שכחתי, אני אחותה הקטנה של קרין. תודו שאנחנו משלימות זו את זו :)

אדריאנה כץ
MA, מנתחת התנהגות, מנהלת תחום מסגרות חינוך ומנחה במרכז

מנתחת התנהגות ומדריכת הורים, נשואה ואם לשלושה בנים בוגרים ואהובים שהם גאוות חיי. 
ילידת ארגנטינה וגרה בארץ מעל לשלושים שנה.

למדתי תואר ראשון בחינוך וספרות בסמינר ע"ש דוד ילין, תואר שני בלימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב במסלול למנהלים בפועל ולימודי ניתוח התנהגות בסמינר הקיבוצים.

במסגרת המרכז אני עוסקת בטיפול והנחייה בתכניות ביתיות לילדים עם הפרעות התנהגות, כמו כן אני מעבירה השתלמויות לצוותים בחינוך המיוחד והרגיל. בנוסף אני מנחה תכניות התנהגותיות ומדריכה צוותים חינוכיים בבתי ספר, גנים מכילים ומסגרות חוץ ביתיות. צברתי ניסיון חינוכי, טיפולי וניהולי רב בעבודה עם ילדים וצוותים חינוכיים במסגרות ציבוריות ופרטיות. בעבר הקמתי וניהלתי שתי מסגרות חינוכיות וטיפוליות לאוכלוסיות עם מוגבלות שכלית התפתחותית וילדים בסיכון.

עדי אמרוסי פרג

BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

אני מנתחת התנהגות שמאוהבת בעבודה שלה ובזמני הפנוי אני גם אמא, רעיה, חברה ושכנה נחמדה.

למדתי תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל, מהר מאוד הבנתי שזה לא היעוד שלי, עשיתי שינוי כיוון ולמדתי בתוכנית ההסמכה לניתוח התנהגות בסמינר הקיבוצים.


בתפקידי במרכז אני מנחה ומלווה הורים לילדים בהתפתחות תקינה ולילדים עם צרכים מיוחדים בתכניות התנהגויות המבוצעות בסביבה הביתית והבית ספרית.

בנוסף, אני מנחה תכניות התנהגותיות בגן תקשורת ובמסגרות ביתיות לילדים בספקטרום האוטיסטי. כחלק מתפקידי אני מעבירה טיפולים פרטניים, הנחיות והדרכות לצוותים טיפוליים ולהורים. נסיוני כולל טיפול ועבודה עם ילדים בספקטרום האוטיסטי, שילוב והדרכת משלבים של ילדים עם צרכים מיוחדים וריכוז צוותים חינוכיים וטיפוליים בגישה ההתנהגותית. 

אביטל חדד
BCaBA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות מוסמכת על ידי הבורד האמריקאי (BCaBA), נשואה לחגי ואמא לארבעה מופלאים.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות באוניברסיטת בר אילן,
ולאחר מכן בתכנית ההסמכה בניתוח התנהגות יישומי באוניברסיטת תל אביב.

במסגרת המרכז אני מלווה ומנחה משפחות וצוותים חינוכיים לילדים בכל הגילאים ובמגוון רמות תפקוד. בנוסף אני מעבירה סדנאות והשתלמויות מקצועיות. יש לי נסיון חינוכי וטיפולי בעבודה עם ילדים וצוותים חינוכיים במסגרות ציבוריות ופרטיות. אני מנחה תכניות התנהגותיות וצוותים חינוכיים בבתי ספר, גנים ובמסגרות חוץ ביתיות. יש לי ניסיון בטיפול והנחייה בתכניות ביתיות לילדים עם צרכים מיוחדים ובתכניות שילוב לילדים עם צרכים מיוחדים המשולבים בחינוך הרגיל.

יסכה גלושטיין
​BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות, אמא לשלושה מנותחי התנהגות באופן יומיומי.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד, ולאחר שטעמתי את טעם ניתוח ההתנהגות למדתי בתכנית ההכשרה למנתחי התנהגות בסמינר הקיבוצים.

התחלתי את דרכי המקצועית ברכיבה טיפולית על סוסים, והגעתי משם להוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים בתחומים ההתנהגותיים-רגשיים. במרכז יש לי הזדמנות לעשות את מה שאני אוהבת והכי נהנית ממנו. אני מדריכה צוותים חינוכיים ומקצועיים במגוון מסגרות, מלווה הורים, ומעבירה ימי עיון והשתלמויות בנושאים התנהגותיים. בנוסף אני עוסקת בהתאמת שילוב מיטבי בקהילה.

עידן אייזלר
​BCaBA, מנתח התנהגות, מנחה במרכז

מנתח התנהגות מוסמך על ידי הבורד האמריקאי (BCaBA), נשוי לשירה ואבא לרוני ואופיר.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד בתל חי ובהמשך ניתוח התנהגות במכללת כנרת.

 

הגעתי לתחום אחרי שנים בהן חינכתי כיתות בבתי ספר שונים להפרעות התנהגות והפרעות רגשיות בכל טווחי הגילאים - יסודי, חטיבה ותיכון. במסגרת עבודתי במרכז אני מלווה הורים וצוותים חינוכיים ביישום תכניות התנהגותיות. 

 

בנוסף, אני מנחה סטודנטים לניתוח התנהגות ולהדרכת הורים בהכשרה המעשית שלהם (פרקטיקום). אני מדריך הורים, מנחה צוותי הורה ומלווה תכניות התנהגות פרטניות ומערכתיות מטעם משרד החינוך.  

ענבר לוי רוזנוין
​BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות , נשואה לאיל ואמא לגילי ומעיין - ממלמדי הטובים ביותר.

את דרכי בעולם הטיפול התחלתי במעבדות הכימיה של אוניברסיטת בן גוריון. לאחר סיום התואר הבנתי שכימיה אמיתית נמצאת בין אנשים ולמדתי הידרותרפיה. בסיום הלימודים השתלבתי בעבודה בבריכה טיפולית, שם לראשונה עבדתי לצד מנתחי התנהגות .

 

בעזרתם של אנשים טובים יצאתי לדרך חדשה שכללה תואר ראשון נוסף בחינוך מיוחד ובפסיכולוגיה, שלאחריו מיד המשכתי ללימודי תעודה בניתוח התנהגות במכללת סמינר הקיבוצים. בימים אלו ממש אני מתחילה לימודי "טיפול קוגנטיבי – התנהגותי" ממוקד ילדים ונוער.

יש לי ניסיון כמנחה של צוותים חינוכיים ושל הורים לילדים בחינוך המיוחד בגילאי גן ובית ספר.

 

במרכז אני מנחה משפחות וצוותים חינוכיים ביצירת מערכות יחסים חיוביות ובהתמודדות עם התנהגויות מאתגרות.

צרו איתנו קשר