WhatsApp Image 2019-11-15 at 21.35.38.jp

המרכז לניתוח התנהגות הוקם על ידי ד"ר קרין שטרן, מתוך מטרה להפוך את מדע ניתוח ההתנהגות לזמין עבור כל מי שיכול להנות ממנו. זאת מתוך הבנה שחייהם של הורים, מחנכים וילדים רבים יכולים להשתנות לטובה כאשר יזכו לקבל שירותי ניתוח התנהגות וACT מקצועיים ומצויינים.

בכדי להגשים מטרה זו, צוות המרכז עוסק בהנחייה, ייעוץ, הכשרה וליווי, וכן מציע תכנים מקצועיים עדכניים ברמה מקצועית גבוהה למגוון קהלים טיפוליים, ובכללם קהילת מטפלי ה-ACT, קהילת מנתחי ההתנהגות וקבוצות מטפלים/ות נוספות.


אנו מאמינים כי השילוב בין תחום מבוסס מדעית ומחקרית, ובין גישה אנושית חומלת, מכילה ומכבדת, הינו הדרך להגיע לתוצאות רצויות וליצור שינוי חיובי בחייהם של המטופלים שלנו.


מנחי המרכז, כולם מוכשרים ובעלי ניסיון עשיר בטיפול התנהגותי וכן בעלי רקע ניהולי, מערכתי והדרכתי, פועלים במקצועיות וברגישות על מנת להפוך את חזון המרכז למציאות עבור הקהל שלנו ילדים, הורים ומחנכים. 

karin.jpg
 

ד"ר קרין שטרן
מנתחת התנהגות, ראש המרכז, PhD, BCBA

 

הי, קוראים לי קרין שטרן. נעים להכיר. 
את החלק הזה על עצמי אני כותבת ממקום של כנות רבה, משולבת בקלילות, ועם קורטוב חמלה כלפי עצמי. כי זה לא פשוט לספר על עצמי במין פורמט כזה, "שנשאר". נדמה לי שהדברים הכי נכונים לגביי הם שאני משתנה, כל הזמן וללא הפסקה, וכן ששום דבר ממה שאכתוב לכם כאן לא באמת מגדיר אותי. אז לאחר ההבהרה הזו, וברוח הזו, אתחיל. 
מערכות היחסים שלי בחיי הן הדבר החשוב והיקר לי ביותר. אני אמא לנדב וליולי ילדי האהובים, נשואה לגלעד אישי המופלא, הבת של הוריי, האחות של אחי ואחיותיי, הדודה של אחייני, החברה של חבריי, המטפלת של מטופליי, המטופלת של מטפליי... כבר אמרתי שמערכות יחסים חשובות לי?
בשנים האחרונות אני לומדת, מלמדת ומשלבת בעבודתי הטיפולית את מודל ה-ACT, טיפול בקבלה ומחויבות. עבורי ACT זה הרבה יותר מכלי טיפול, זו תפיסת עולם ודרך חיים. אני מנתחת התנהגות מוסמכת על ידי הבורד האמריקאי [BCBA] ועוסקת בניתוח התנהגות מעל לעשור. אתם מוזמנים לקרוא עוד על גישות הטיפוליות שמנחות אותי
כאן. אני גם דוקטור לפסיכולוגיה קהילתית וחברתית יישומית מטעם אוניברסיטת UMBC בארה"ב. שאפרט את כל התארים, הקורסים וההכשרות המקצועיות שעשיתי? [עצמי שואלת] לא, אין צורך, זה כבר מוגזם [עצמי עונה].

זה השלב לפרט, "בצניעות שלא מקטינה אותי" [כך הסבירה לי המנטורית העסקית שלי, לפני מספר שנים] מה אני עושה. אז אני מדריכה, מלווה, מטפלת בהורים ובמשפחות משנת 2009, בארץ ובחו"ל. הורים שמגיעים אליי הם מיוחדים ומגוונים, וזו משימה בלתי אפשרית לתאר אותם כקבוצה אחת הומוגנית. אולי הדבר המשותף לכולם הוא שהם רואים בהורות כמסע, ורוצים לצעוד בו עם מפה, משקפת, נעליים טובות. וחשוב לי ללוות אותם במסע הזה, לגלות את השבילים יחד. גם כשהמסע קשה, לא ברור, מפחיד או מייאש, וגם כשהוא מרגש, מסעיר, מתגמל ונעים. ביחד.  

החלק השני בעבודה שלי הוא הקורסים, הסדנאות, ההרצאות, ההדרכות הקבוצתיות וההדרכות הפרטניות לאנשי ולנשות טיפול מכל הקשת הטיפולית [ניתוח התנהגות, פסיכולוגיה, הנחיית הורים, עו"ס קלינית, פסיכותרפיה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, תזונה, ועוד], ולאנשי/ות החינוך המיוחד והרגיל. במפגשים הללו אני משתדלת [ולפעמים גם מצליחה] להנגיש את עקרונות ההתנהגות ואת מדע ההקשרים הפונקציונליים באופן נגיש ומעניין שישרת את אנשי ונשות המקצוע הללו בחייהם'ן ובעבודתם'ן.  

מה עוד? בנוסף להיותי מנהלת המרכז לניתוח התנהגות, אני מרצה על הנושא שהכי מסקרן ומאתגר אותי כיום – אימון בקבלה ומחויבות (ACT) במגוון מקומות: בתואר השני לניתוח התנהגות במכללת כינרת, במספר תכנית תעודה למנתחי התנהגות באוניברסיטאות ובמכללות שונות בארץ, בקורסים למטפלים'ות ובמפגשים מקוונים הנקראים ACTalks, שקולגות שלי ואנכי מנחים יחד (לחצו על הלינק כדי לצפות במפגשי ה-ACTalks שלנו). בנוסף אני פעילה בועדת רגולציה של תחום ניתוח התנהגות, שמטרתה לקדם ולהסדיר את ההכרה במקצוע ניתוח ההתנהגות בישראל בחקיקה. מקווה שבקרוב נוכל לעדכן שהמשימה הושלמה, ונוכל לספק שירותי ניתוח התנהגות לקהלים רחבים יותר בצורה נגישה יותר.
 
החלטתי לשחרר את עצמי מהכתיבה [ואתכם מהקריאה] על הניסיון המקצועי שלי מאז ומעולם. אם זה מעניין אתכם'ן, תוכלו לעיין בקורות החיים שלי, כאן.

 

 

צוות המרכז

שני בטיט
מנהלת המרכז

נשואה לאלעד, אמא לגאיה ואיתי המדהימים ומעוררי ההשראה, וגם לסקיי הכלבלב החמוד. 

למדתי תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. לאחר התואר ניהלתי מספר תחומים ב-BUYME - סטארטאפ קטן שהתחיל עם 3 עובדים והפך לעסק גדול ומוצלח שמעסיק עשרות עובדים ומשרת קהל רחב של לקוחות. אחרי פרק זה יצאתי לעצמאות וייעצתי בתחום השיווק למגוון ארגונים וחברות.

את האנרגיה שלי הבאתי למרכז לניתוח התנהגות, ואני מאושרת שאני יכולה להשתמש בכישורים העסקיים והשיווקים שלי כדי לקדם מקום שאני מאמינה בו ובבשורה שהוא מביא למשפחות ולילדים במסגרות חינוך. 

אני משקיעה מרץ רב, אהבה וחשיבה בעת הפקת הכנסים, האירועים והסדנאות שלנו, והופכת חלומות קטנים למציאות גדולה מהחיים.

אגב, כמעט שכחתי, אני אחותה הקטנה של קרין. תודו שאנחנו משלימות זו את זו :)

IMG_1706_edited.jpg

אדריאנה כץ
MA, מנתחת התנהגות, מנהלת תחום מסגרות חינוך ומנחה במרכז

מנתחת התנהגות ומדריכת הורים, נשואה ואם לשלושה בנים בוגרים ואהובים שהם גאוות חיי. 
ילידת ארגנטינה וגרה בארץ מעל לשלושים שנה.

למדתי תואר ראשון בחינוך וספרות בסמינר ע"ש דוד ילין, תואר שני בלימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב במסלול למנהלים בפועל ולימודי ניתוח התנהגות בסמינר הקיבוצים.

במסגרת המרכז אני עוסקת בטיפול והנחייה בתכניות ביתיות לילדים עם הפרעות התנהגות, כמו כן אני מעבירה השתלמויות לצוותים בחינוך המיוחד והרגיל. בנוסף אני מנחה תכניות התנהגותיות ומדריכה צוותים חינוכיים בבתי ספר, גנים מכילים ומסגרות חוץ ביתיות. צברתי ניסיון חינוכי, טיפולי וניהולי רב בעבודה עם ילדים וצוותים חינוכיים במסגרות ציבוריות ופרטיות. בעבר הקמתי וניהלתי שתי מסגרות חינוכיות וטיפוליות לאוכלוסיות עם מוגבלות שכלית התפתחותית וילדים בסיכון.

עדי אמרוסי פרג

BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

אני מנתחת התנהגות שמאוהבת בעבודה שלה ובזמני הפנוי אני גם אמא, רעיה, חברה ושכנה נחמדה.

למדתי תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל, מהר מאוד הבנתי שזה לא היעוד שלי, עשיתי שינוי כיוון ולמדתי בתוכנית ההסמכה לניתוח התנהגות בסמינר הקיבוצים.


בתפקידי במרכז אני מנחה ומלווה הורים לילדים בהתפתחות תקינה ולילדים עם צרכים מיוחדים בתכניות התנהגויות המבוצעות בסביבה הביתית והבית ספרית.

בנוסף, אני מנחה תכניות התנהגותיות בגן תקשורת ובמסגרות ביתיות לילדים בספקטרום האוטיסטי. כחלק מתפקידי אני מעבירה טיפולים פרטניים, הנחיות והדרכות לצוותים טיפוליים ולהורים. נסיוני כולל טיפול ועבודה עם ילדים בספקטרום האוטיסטי, שילוב והדרכת משלבים של ילדים עם צרכים מיוחדים וריכוז צוותים חינוכיים וטיפוליים בגישה ההתנהגותית. 

אביטל חדד
BCaBA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות מוסמכת על ידי הבורד האמריקאי (BCaBA), נשואה לחגי ואמא לארבעה מופלאים.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות באוניברסיטת בר אילן,
ולאחר מכן בתכנית ההסמכה בניתוח התנהגות יישומי באוניברסיטת תל אביב.

במסגרת המרכז אני מלווה ומנחה משפחות וצוותים חינוכיים לילדים בכל הגילאים ובמגוון רמות תפקוד. בנוסף אני מעבירה סדנאות והשתלמויות מקצועיות. יש לי נסיון חינוכי וטיפולי בעבודה עם ילדים וצוותים חינוכיים במסגרות ציבוריות ופרטיות. אני מנחה תכניות התנהגותיות וצוותים חינוכיים בבתי ספר, גנים ובמסגרות חוץ ביתיות. יש לי ניסיון בטיפול והנחייה בתכניות ביתיות לילדים עם צרכים מיוחדים ובתכניות שילוב לילדים עם צרכים מיוחדים המשולבים בחינוך הרגיל.

יסכה גלושטיין
​BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות, אמא לשלושה מנותחי התנהגות באופן יומיומי.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד, ולאחר שטעמתי את טעם ניתוח ההתנהגות למדתי בתכנית ההכשרה למנתחי התנהגות בסמינר הקיבוצים.

התחלתי את דרכי המקצועית ברכיבה טיפולית על סוסים, והגעתי משם להוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים בתחומים ההתנהגותיים-רגשיים. במרכז יש לי הזדמנות לעשות את מה שאני אוהבת והכי נהנית ממנו. אני מדריכה צוותים חינוכיים ומקצועיים במגוון מסגרות, מלווה הורים, ומעבירה ימי עיון והשתלמויות בנושאים התנהגותיים. בנוסף אני עוסקת בהתאמת שילוב מיטבי בקהילה.

עידן אייזלר
​BCaBA, מנתח התנהגות, מנחה במרכז

מנתח התנהגות מוסמך על ידי הבורד האמריקאי (BCaBA), נשוי לשירה ואבא לרוני ואופיר.

למדתי תואר ראשון בחינוך מיוחד בתל חי ובהמשך ניתוח התנהגות במכללת כנרת.

 

הגעתי לתחום אחרי שנים בהן חינכתי כיתות בבתי ספר שונים להפרעות התנהגות והפרעות רגשיות בכל טווחי הגילאים - יסודי, חטיבה ותיכון. במסגרת עבודתי במרכז אני מלווה הורים וצוותים חינוכיים ביישום תכניות התנהגותיות. 

 

בנוסף, אני מנחה סטודנטים לניתוח התנהגות ולהדרכת הורים בהכשרה המעשית שלהם (פרקטיקום). אני מדריך הורים, מנחה צוותי הורה ומלווה תכניות התנהגות פרטניות ומערכתיות מטעם משרד החינוך.  

WhatsApp Image 2019-10-23 at 13.02_edite

ענבר לוי רוזנוין
​BA, מנתחת התנהגות, מנחה במרכז

מנתחת התנהגות , נשואה לאיל ואמא לגילי ומעיין - ממלמדי הטובים ביותר.

את דרכי בעולם הטיפול התחלתי במעבדות הכימיה של אוניברסיטת בן גוריון. לאחר סיום התואר הבנתי שכימיה אמיתית נמצאת בין אנשים ולמדתי הידרותרפיה. בסיום הלימודים השתלבתי בעבודה בבריכה טיפולית, שם לראשונה עבדתי לצד מנתחי התנהגות .

 

בעזרתם של אנשים טובים יצאתי לדרך חדשה שכללה תואר ראשון נוסף בחינוך מיוחד ובפסיכולוגיה, שלאחריו מיד המשכתי ללימודי תעודה בניתוח התנהגות במכללת סמינר הקיבוצים. בימים אלו ממש אני מתחילה לימודי "טיפול קוגנטיבי – התנהגותי" ממוקד ילדים ונוער.

יש לי ניסיון כמנחה של צוותים חינוכיים ושל הורים לילדים בחינוך המיוחד בגילאי גן ובית ספר.

 

במרכז אני מנחה משפחות וצוותים חינוכיים ביצירת מערכות יחסים חיוביות ובהתמודדות עם התנהגויות מאתגרות.

WhatsApp Image 2019-11-17 at 11.15_edite