טיפול אישי ומשפחתי

הדרכת הורים במודל המשלב ניתוח התנהגות ו-ACT

Young Family

 

​​להדרכת הורים מגיעים הורים שרוצים לקבל יותר מההורות שלהם, ורוצים לתת לילדיהם ולהם עצמם את הזכות לחיות יחד באושר.

 

הורים שלעיתים מוצאים עצמם מבולבלים, מתוסכלים, כועסים, מענישים, מתרחקים, בורחים לעבודה או לא מסוגלים לצאת לעבוד, הורים שמתקשים ביצירת תקשורת משפחתית חיובית למרות כל הרצון והכוונה הטובה.

 

נושאים נפוצים לטיפול כוללים בין השאר התמודדות עם גילויי אלימות וחוצפה, התמודדות עם פחדים וחרדות, הורות לילדים עם צרכים מיוחדים כגון קשיי קשב וריכוז או אוטיזם, התמודדות עם התמכרות למסכים, הבניית סדר יום והרגלים תואמי גיל, הגברת שיתוף פעולה, הגברת עצמאות, פיתוח הרגלי שינה, התמודדות עם בעיות האכלה, התמודדות עם נשירה גלויה או סמויה מהלימודים, גמילה מחיתולים ומוצצים, ועוד מגוון התנהגויות מאתגרות.

 

במסגרת הטיפול יחד עם ההורים אנו יוצאים למסע שבו אנו מגלים (או נזכרים) מה חשוב להורים, עבור עצמם ועבור ילדיהם. לאור זאת אנו מציבים יחד מטרות עבור ההורים, הילדים והמשפחה, ומנסחים יחד איך נרצה שחיי המשפחה יראו. אנו מלווים את ההורים בבחירת הדרכים כדי להגשים מטרות אלו, ומלמדים אותם כלים ליצירת מערכת יחסים בריאה, תומכת ומטפחת עם ילדיהם. במסגרת הטיפול ההורים רוכשים לעצמם יכולת להתבונן על ההורות שלהם ולבחור כיצד לפעול במגוון מצבים משפחתיים, באופן שמטפח מערכת יחסים חיובית בין בני המשפחה.

בקרוב - טיפולים פרטניים בגישת ACT (תרפיית קבלה ומחויבות)

Funfair Family

טיפולי ה-ACT שנציע בקרוב במרכז הינם טיפולים פרטניים שיתאימו לקהל רחב – ילדים, נוער ובוגרים.

 

עבורנו אקט הוא לא רק גישה טיפולית, אלא דרך חיים, תפיסת עולם שלא רואה במטופל אדם שבור שזקוק לתיקון. לתפיסתנו, כולנו שלמים, גם אם קשה לנו, גם אם אנו לא שלמים עם המעשים שלנו. הקשר הטיפולי שלנו מתאפיין באיכויות של חמלה, שוויון, רכות, סקרנות, אומץ וקלילות.

 

הטיפול האקטי מתאים לכל אישה ולכל אדם באשר הוא. זהו מודל טרנס-דיאגנוסטי (כלומר, לא ספציפי להפרעה או אבחנה מסוימת) ויכול לסייע במגוון מצבים בחיים. הטיפול יכול להתאים למי שמרגישים קצת אבודים, מחפשים כיוון, לא בטוחים כיצד לחיות את החיים שהם רוצים לחיות (או בכלל לא בטוחים מה הם חיים ששווה לחיותם) ואיך להתמודד עם האתגרים והקשיים בחייהם. הטיפול יתאים גם למטופלים להם אבחנה כזו או אחרת (לדוגמא: הפרעות אכילה, חרדה ו-OCD, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות, קשיי הסתגלות, קשיים חברתיים, התבודדות).